ÇOCUKLAR İÇİN

HER GÜN

5 ml

YETİŞKİNLER İÇİN

HER GÜN

10 ml

Solunum Yolu Enfeksiyonları

İlgili Yazılar
D vitamini nedir, eksikliği, fazlalığı, faydaları nelerdir, bulunduğu besinler, takviyesi ve gıda kaynakları hakkında tüm bilgiler Imucore24'de

D Vitamini Solunum Yolu Enfeksiyonları Riskini Azaltabilir mi?

Solunum yolu enfeksiyonlarıyla savaşmak için sağlıklı bir bağışıklık sistemi söz konusu olduğunda, gerçekte neyin yardımcı olduğu ve neyin yaramadığı konusunda çelişkili görüşler vardır. Bununla birlikte, D vitamininin bir enfeksiyonla savaşmadaki etkinliği üzerine yapılan araştırmalar, diğer vitaminler ve takviyelerle karşılaştırıldığında özellikle etkileyicidir.

Trend

Çok Okunanlar

D Vitamini Alerji

D Vitamini Eksikliği ve Alerji Arasında Bir Bağlantı Var mı?

D vitamini, bağışıklık sisteminde çok sayıda önemli işleve hizmet eder. Örneğin, bağışıklık sistemini tüberküloz gibi çeşitli enfeksiyonlara karşı uyarmak için hareket eder ve belirli kanser türlerini ve hatta multipl skleroz gibi otoimmün hastalıkları önlemeye yardımcı olabilir.

E Vitamini içeren 10 besin kaynağı

Meyve ve sebzelerden zengin bir beslenme alışkanlığınız varsa, muhtemelen yeterince E Vitamini alıyorsunuzdur. Ancak emin değilseniz, günlük menünüze E Vitamini içeren 10 besin kaynağı içinden herhangi birini eklemeniz yardımcı olabilir.

En çok Çinko içeren 10 besin

Çinko, sağlık için gerekli olan bir mineraldir.
300’den fazla enzimin işlevi için gereklidir ve vücudunuzdaki birçok önemli süreçte yer alır.
Besinleri metabolize eder, bağışıklık sisteminizi korur, vücut dokularını büyütür ve onarır.

Folik Asit Yüksek Tansiyon

Folik Asitin Yüksek Tansiyona Etkisi

Birkaç büyük çalışma, yüksek tansiyonun önlenmesinde folik asidin rolünü incelemiş ve durum riskini azaltmada fayda sağladığını bulmuştur. Journal of the American Medical Association (JAMA) ‘da yayınlanan bir araştırma , folat alan hipertansiyonlu kadınların kan basıncını önemli ölçüde düşürdüğünü buldu. Günde 1000 mcg’den fazla folik asit alarak, çalışmaya katılan kadınların yüksek tansiyonunda% 46 azalma oldu.