ÇOCUKLAR İÇİN

HER GÜN

5 ml

YETİŞKİNLER İÇİN

HER GÜN

10 ml

Covid-19

İlgili Yazılar
D vitamini Covid19

D Vitamini COVID-19’u Önleyebilir mi?

COVID-19 için önleyici tedbirleri ve olası tedavileri tanıtan başlıklar bugünlerde doğal olarak haberlere hakim durumda. Son olarak ortaya konulan popüler bir iddia ise, D vitamininin, hastalığa yakalanma riskini veya şiddetini en aza indirmenin bir yolu olarak kullanımı ve potansiyeli hakkında.

Trend

Çok Okunanlar

D vitamini nedir, eksikliği, fazlalığı, faydaları nelerdir, bulunduğu besinler, takviyesi ve gıda kaynakları hakkında tüm bilgiler Imucore24'de

D Vitamini Solunum Yolu Enfeksiyonları Riskini Azaltabilir mi?

Solunum yolu enfeksiyonlarıyla savaşmak için sağlıklı bir bağışıklık sistemi söz konusu olduğunda, gerçekte neyin yardımcı olduğu ve neyin yaramadığı konusunda çelişkili görüşler vardır. Bununla birlikte, D vitamininin bir enfeksiyonla savaşmadaki etkinliği üzerine yapılan araştırmalar, diğer vitaminler ve takviyelerle karşılaştırıldığında özellikle etkileyicidir.

D vitamini Kilo Verme

D Vitamini Kilo Vermenize Yardım Edebilir mi?

D vitamini, diyet takviyesi şeklinde alındığında bazen doğal bir kilo verme yardımı olarak önerilen yağda çözünen bir vitamindir . Nitekim, bazı araştırmalar, D vitaminini az tüketmenin kilo alma riskinizi artırabileceğini, D vitamini takviyeleri kullanmanın ise kilo vermeyi ve korumayı teşvik etmeye yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

Çinko ve testesteron bağlantısı

Testosteron, erkek sağlığında önemli rol oynayan bir hormondur. Cinsel dürtünün yanı sıra kas ve kemik gücünün korunmasından sorumludur. Testosteron seviyeleri erken yetişkinlik döneminde zirve yapar ve daha sonra doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olarak düşmeye başlar.

Çinko, alerjiler için etkili mi?

Alerji polen, küf sporları ya da hayvan dışkısı gibi ortamda bulunan maddelere karşı bir bağışıklık sistemi tepkisidir.
Birçok alerji ilacı, uyuşukluk veya kuru mukoza gibi yan etkilere neden olabileceğinden, alerjisi olan kişiler bazen çinko gibi alternatif ilaçları kullanmayı düşünür.